אודות

"איכ?" הינה השאלה הראשונה שנשאל האדם בידי האלוהים, ו"איכ?" הינה השאלה הבסיסית והחשובה ביותר האדם צריך לשאול את עצמו. איפה אני? לא רק מה המקום בו אני נמצא, אלא מה הוא האני שבי, מה מניע ויוצר את הקיום שלי. או בקיצור מי אני.

שנים של תהיות וחשיבה הוליכו אותי במעגל גדול: מבית אבא, דרך שדות בור לעבר שדות זרים. שם למדתי לראשונה לשמוע: לשמוע את הסביבה ובעיקר לשמוע את עצמי. לשמוע את התסכולים והתשוקות המוחנקות בגלל מי שאני ובגלל שאון החיים המודרניים. לשמוע את הקול הפנימי המשתוקק וקורא בו זמנית פנימה וכלפי מעלה "איכ?". אותו הקול החזיר אותי בסופו של דבר לבית אבא. חמוש בתובנות ובכלים מחוכמות הגויים, פניתי לחפש את הכלים וההדרכות ביהדות וגיליתי אותם מסתתרים מאחרי כל פינה. גישות ושיטות מדיטציה יהודיות פזורות זעיר שם זעיר שם, אך במפורשות וקוראות בקול מהדהד לתרגל את ה"איכ?".

וזו מטרת אתר זה, לברר ולקדם את המדיטציה היהודית: לברר מתוך ניסיון לדלות את השיטות השונות בהם השתמשו בעלי הדבקות בעבר, ולקדם מתוך ניסיון לזקק את השיטות הקיימות בעולם ולחפש את השיטה המתאימה לרוח היהודית המנשבת בתקופה זו, בה העם היהודית מתנער מאפר ואבק. לחקור ולחפש את השיטה המתאימה לכל "אני" יחודי המביט כלפי מעלה.

אין כאן יומרה לקבוע מסמרות, להתיימר או לטעון, אלא רק רצון לדחוף ולהידחף קדימה, ואם בזכות המעט שכאן, יהיה לבאים דרגש לדרוך עליו כדי להתרומם, דיינו.

כל הדברים הנכתבים על דעתי, ושגיאות אם נפלו, הרי הם בשל הכותב. הקורא מוזמן לחלוק, לתקן ובעיקר לסייע לחקר ה"מדיטציה יהודית" או "ההתבוננות העברית", אותו ביטוי חמקמק ששימש את חוזי פני האל בעבר, אך נשכח לו במרוצת השנים ועודנו רועם בקול בלתי נשמע, קורא בקול המהדהד ברחבי ההוויה "איכ?".

בברכה

ק.נ. אריאל

אין תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *